RS kroužky – k čemu se dají použít?

RS kroužky – k čemu se dají použít?

Eloxované hliníkové kroužky používám při výrobě našich Moisha Ring Sling šátků, což jsou ideální pomocníci na krátké poponesení dítěte. Takové to šup sem, šup tam, pomocník k nezaplacení v období, kdy se vaše děťátko neumí rozhodnou, jestli si chce ťapat po svých nebo se nechat pohodlně poponášet rodičem – podobně jako nosítko.  (Nabídku našich Ring Sling šátků naleznete ZDE). Takovýto Moisha Ring Sling šátek můžete na sobě ponechat navázaný i když z úvazu dítko „vyklouzne“ na prohlídku okolí. (Vzhledem k jednostranné zátěži vaší páteře nedoporučujeme tento úvaz využívat na delší nošení.)

K čemu jsou ale vlastně vhodné samostatné RS kroužky a jak vybrat vhodnou velikost?

Už se vám někdy stalo, že jste vázaly šátek vyšší gramáže a na zádech či břiše vám z přemíry látky vznikl obří uzel, velikosti téměř samostatného sedátka? J Bunda vám nejde zapnout a opřít se o židličku taky nemůžete?

Tak přesně to je ten okamžik, kdy byste měla zkusit použít samostatné RS kroužky místo uzlu. Kompletní nabídka RS kroužků ZDE.  Látka šátku půjde velmi pohodlně povolovat i dotahovat. Tato skvělá pomoc RS kroužků při použití místo uzlu se vám může hodit například pokud budete potřebovat povolit šátek při kojení.

A teď jak na to?

Nejprve je důležité zvolit vhodnou velikost RS kroužků. Velikost M volíme do šátků „nižší“ gramáže, tedy zhruba do 300–310 g/m. V RS kroužku větší velikosti (L) by vám šátek takovéto gramáže mohl prokluzovat a samovolně povolovat.

RS kroužek velikosti L raději tedy volte u šátků vyšší gramáže či většího objemu. Zde by vám naopak RS kroužek velikosti M mohl způsobit nejednu trampotu. Šátek by se vám do kroužku vel. M nemusel vejít, mohl by drhnout a velmi obtížně by se v kroužku dotahoval.

 

 1A

 

 

Jdeme na to …

1. Protáhněte jeden pruh šátku RS kroužkem. Druhý pruh šátku můžete přidržet například koleny.

 

 2A

 

 

 2. Vytvořte z pruhu šátku dostatečně volné očko, abyste jím mohla pohodlně provléknout ruku.

 

 3A

 

 

 3. Vytvořeným okem provlečte ruku, uchopte druhý cíp šátku a protáhněte jej předem připraveným okem (dle bodu 2.)

 

 5a

 

 

 4. Oba konce šátku v kroužku protáhněte, dobře srovnejte a pevně dotáhněte tak, aby vám to bylo příjemné a úvaz byl dostatečně pevný.

 

6A

 Máte hotovo :-)

 

 

Myslíte, že je to všechno k čemu se dají RS kroužky použít? Ale kdepak!

Pokud máte doma krátký šátek např. délky 2,5 m a nevlastníte přímo ušitý Ring Sling, můžete RS kroužky využit pro vytvoření tzv. „nešitého Ring Slingu“.

 

Zde video návod na vytvoření nešitého Ring Slingu. :-)

 

 

 

 

A když nepotřebujete ani jedno, ani druhé … můžete kroužky využít jako vkusné náramky pro děti :D – věřte… děti to milují …

 

V nabídce máme opravdu hodně barev!

 

 vsechnyA