Poprvé nastavujeme nosítko Moisha Grow

Poprvé nastavujeme nosítko Moisha grow

Pro první nastavení je nejlepší umístit nosítko na rovnou plochu (např. postel), poté stáhněte šířku sedu na předpokládanou velikost, položte dítě na nosítko, hranou zadečku k bedernímu pásu. Správnou šířku sedu nosítka zkontrolujete tak, že přiložíte látku nad bederním pásem ke spodní straně kolínek. Sed by měl dosahovat právě tam. 

Ideální šířka sedu nosítka je od kolínka ke kolínku (podkolenní jamce) dítěte. Díky správnému podsazení dítěte v nosítku a nastavením správné šířky sedu zádové opěrky docílíte ergonomického postavení nožiček vašeho dítěte.

 

Jak nastavit šířku sedu?

Zádová opěrka je ve středové části pevně a bezpečně přišita. Volné boční částí zádové opěrky mají ve spodní části tunel, kterým prochází vodící popruh pro nastavení šířky sedu.

IMGP1747

 

Na vnitřní části tunelu se nachází nízkoprofilový suchý zip, kterým fixujete polohu šířky sedu. A to tak, že suchý zip podložíte dvěma prsty ruky, posunete po vodícím pásku na požadovanou šířku a připevníte na měkký velurový pásek druhé části suchého zipu, umístěného na vnitřní čísti bederního pásu.
Suchý zip je krytý a nedostane se nikdy do kontaktu s látkou vašeho oblečení. Měkká velurová část suchého zipu je vždy krytá vodícím popruhem v zádové opěrce.  

Regulace šířky sedu je u nosítka Moisha Grow velmi intuitivní a jednoduchá.

 

IMGP1731    IMGP1732

 

IMGP1733    IMGP1734

 

Stažením sedu na minimum docílíte šířky 21 cm (dle gramáže látky), takto velikost je ideální pro děti od 2,5 – 3 měsíců a výšky cca 59 cm. Při maximálním roztažení je šířka sedu 46 cm což odpovídá velikosti dítěte cca 98 cm.

 

IMGP1744    IMGP1725

 

Jak nastavit délku zádové opěrky?


Stahovací popruhy, regulující délku zádové opěrky, jsme umístili do její vnitřní boční části.

 

IMGP1766  

 

Po stažení se tak přebytečná látka rovnoměrně nařasí do příjemné „harmoniky“ a nikde nepřebývá. Regulování délky zádové opěrky je u nosítka Moisha Grow velmi pohodlné i díky plastovému očku, které je všité na konci popruhu a za které lze popruh snadněji uchopit.

 

IMGP1773    IMGP1777                                         

 


Při maximálním stažení lze zádovou opěrku zmenšit až na 31 cm (v závislosti na použité látce), při maximálním roztažení pak nosítko zvětšíte na 49 cm.

IMGP1779    IMGP1792


V horní části zádové opěrky je všitá gumička s plastovou brzdičkou, kterou můžete regulovat šířku v oblasti ramen u drobnějších dětí.

 

IMGP1762

 

Jak na kapucku?


Kapucka je u nosítka Moisha Grow jednoduchého a pohodlného obdélníkového tvaru, s gumičkami, regulujícími délku kapucky, všitými po jejích bocích. Gumičky jsou opatřeny plastovou brzdičkou, která Vám zafixuje vámi požadovanou délku kapucky.

 

IMGP1782


Pro děti, které ještě samy dobře nedrží hlavičku, můžete kapucku využít také jako podpůrný systém pro oporu hlavičky. Kapucku stočte do tunýlku a za boční gumičky ukotvěte v prvním (níže umístěnému) háčku na ramenním popruhu.

 

IMGP1784    IMGP1788


Pro fixaci hlavičky u spícího dítěte využijte druhého háčku, umístěného výše na ramenním popruhu.
Kapucka je našita zhruba 2 cm pod horní hranou zádové opěrky a díky tomu tak bude zádová opěrka chránit citlivé krční partie vašeho mimika i když bude kapucka spuštěna dolů.


Jak nastavíte ramenní popruhy?


V horní části ergonomicky tvarovaných ramenních popruhů je dostatečně dlouhá část bez molitanové výztuže, kterou můžete nastavit pomocí popruhu pro snadnější manipulaci zakončeného plastovým očkem. Tato část ramenního popruhu slouží k regulaci míry přitažení dítěte k vaší hrudi, velmi pohodlné je to zvláště u žen s objemnějším hrudníkem či u vysokých mužů.

 

IMGP1769    IMGP1772


Ve spodní části ramenních popruhů je umístěna plastová přezka, která vám umožní regulovat délku ramenních popruhů v obou směrech a taktéž vám umožní tolik oblíbené křížení ramen.

 

IMGP1502    IMGP1805


Při maximálním stažení je ramenní popruh pohodlný i pro velmi drobné ženy s konfekční velikostí 32 – 34 (v této poloze je plastová přezka zespodu podšita měkkým molitanem, takže nikde netlačí).
Při maximálním roztažení jsou pak ramenní popruhy dostačující i pro velmi velké a statné muže (délka cca 147 cm).

 

Jak můžu použít hrudní přezku?


Použitím hrudního popruhu si usnadníte rozložení váhy dítěte do více bodů, především  při nošení na zádech a při nošení na břiše pak lépe fixujete umístění ramenních popruhů, aby vám nesjížděly z ramen.

 

Hrudní popruh má magnetickou přezku (s nosností až 55 kg), kterou můžete ovládat pomocí jedné ruky. Zapne se pouhým přiblížením obou konců blíže k sobě a rozepne se vysunutím horní části přezky směrem nahoru.

 

IMGP1529    IMGP1531

 

Výšku umístění hrudního popruhu můžete regulovat snadno pomocí posouvání po plastové kolejnici umístěné na ramenním popruhu.

 

IMGP1625    IMGP1626

 

Přezku dotahujte VŽDY po směru popruhu, nikdy netahejte popruh směrem dolů či nahoru. Tímto nesprávným pohybem je vyvíjen extrémní tah na jezdec mimo jeho osu vedenou kolejnicí a jezdce tak můžete z kolejnice vytrhnout.

Hrudní popruh stáhněte dolů posunem jezdců prsty po kolejnici. Nikdy netahejte za popruh hrudní přezky směrem dolů! Případně si lze hrudní přezku do požadované pozice nastavit již předem, při povoleném ramenním popruhu. Po dotažení ramen se hrudní přezka dostane na místo.

Bederní pás


Bederní pás má pohodlné polstrování, které Vás nebude nikde tlačit. Délku bederního pásu nastavíte v rozmezí od 61 cm do 125 cm, zapíná se robustní, bezpečnostní přezkou se zamykáním, proti nechtěnému rozepnutí.

IMGP1703    IMGP1692

 

Další bezpečnostní prvek je gumička umístěná u přezky, která ji zadrží v případě nechtěného rozepnutí.

 

IMGP1707    IMGP1708

 

Používejte vždy všechny bezpečnostní prvky – dobře zacvaknutá přezka, zamknutí zámku na sponě a jistící gumičky.


V přední části nosítka se nachází praktická kapsička na nezbytné drobnosti.

 

IMGP1750    IMGP1752                                                                                
moisha_logo_small-zasilkovna